Forum związkowe. Odpowiedzi / opinie


Poniżej prezentujemy pytania oraz odpowiedzi, które zostały do nas wysłane przez członków związku.


   Data wpisu: 10.10.2022 r.   Autor: Koksu

Dzień dobry, czy nasz zakład będzie miał na stanie tabletki z jodkiem potasu?


   Data wpisu: 05.10.2022 r.   Autor: Jarek

Witam czy coś się ruszyło w sprawie podwyżek indywidualnych,np.czy zostały podpisane, jeżeli nie to kiedy będą...


   Data wpisu: 30.09.2022 r.   Autor: Pixel

Mam pytanie, czy dzisiaj wypłacają kredkowe?

Odpowiedź Administratora:

Tak, dla wszystkich zatrudnionych na dzisiaj, którzy przepracowali min. 3 miesiące


   Data wpisu: 30.09.2022 r.   Autor: Ciekawy

Kiedy strona związkowa spotyka się z zarządem w sprawie podwyżek na rok 2023 ?

Odpowiedź Administratora:

Do końca października mamy termin na zakończenie negocjacji.


   Data wpisu: 23.09.2022 r.   Autor: Koksu

Pytano, czy koksownia ma w planach produkcję wodoru na sprzedaż?


   Data wpisu: 21.09.2022 r.   Autor: kilof

Wiadom coś na temat imprezy kiedy i gdzie ma się odbyć i w jakich terminach danych brygad

Odpowiedź Administratora:

informacja z Kadr poszła tydzień temu do dozoru co do terminu, menu i wszystkich szczegółów.


   Data wpisu: 21.09.2022 r.   Autor: Daj kanapkę

Dzień dobry. Czy spotkanie w sprawie posiłków regeneracyjnych już się odbyło? Jeśli tak to jakie są jego rezultaty. Pozdrawiam

Odpowiedź Administratora:

Zapewnienie Zarządu jest, że od 1 stycznia zostaną uruchomione.


   Data wpisu: 17.09.2022 r.   Autor: PyTacZ

Witam. Pytanko konkretne . Czy w związku z kolejnym etapem szczepień przeciwko COVID 19 należy się dzień wolny ?? Co z grypą ??

Odpowiedź Administratora:

Był przyznany ogólnie tylko jeden dzień w związku ze szczepieniem, bez względu która to dawka. Co do szczepień przeciwko grypie, to przez ostatnie trzy lata liczba osób, która zgłosiła się nie przekraczała 30, czyli nawet nie10%.


   Data wpisu: 08.09.2022 r.   Autor: Łopata i kilof

Witam czy wiadomo co z tym ołówkowym?. Czy pieniążki te poszły na dofinansowania przez koksownie na różne dożynki itp.

Odpowiedź Administratora:

Wiadomo. Wypłata 30 września dla wszystkich zatrudnionych na dzień wypłaty, którzy mają 3 miesiące pracy po 3000 złotych.


   Data wpisu: 05.09.2022 r.   Autor: Pracownik WZK

Witam! Pozwolę sobie przyłączyć się do tematu. Porównałem PIT za rok 2021 oraz spodziewany PIT za 2022 z uwzględnieniem wszystkich dotychczasowych dodatkowych premii (nagrody rocznej, gruszy, hutnika, premii wielkanocnej i innych po drodze - zliczając przychód z fiszek) oraz przy założeniu, że do końca roku utrzyma się taka sama podstawa i wysokość premii, jak jest to obecnie oraz, że grudniowa premia świąteczna wyniesie 1000 zł brutto. Przy takich założeniach w moim przypadku wzrost wynagrodzenia wyniesie rok do roku ok. 14,62%. Porównując poprzednia lata - wzrost rekordowy, ale patrząc na inflację to już nie jest tak kolorowo. Natomiast na pewno nie będzie to średni wzrost na poziomie 20% czy 27%. No chyba, że na koksowni mamy do czynienia ze zjawiskiem podobnym, jak ze średnią krajową, gdzie jedni zarabiają dużo więcej, drudzy dużo mniej, a jaka z tego wychodzi średnia widzą Ci, co zarabiają w Polsce najniższą krajową. Pozdrawiam!


   Data wpisu: 01.09.2022 r.   Autor: Pytajacy

Ja tak tylko pytanie jakie 20 procent ??? Jakie 27 procent??? rok do roku liczby urojone czy kreatywna księgowość ?,a wracając do tematu innych firm wszędzie reagują jeżeli chodzi o zarobki w dobie takiej inflacji tylko Wy się ciągle spotykacie i nic z tego nie wychodzi ...a świadczy o tym fakt że nawet nikt do pracy tu nie chce przyjść taka prawda , kiedyś zakład z renomą a teraz ?


   Data wpisu: 01.09.2022 r.   Autor: Www

Na tą chwilę czyli za 8 miesięcy średnia inflacja to 12,8 jak to się ma do podwyżki w kwietniu? Czy to jest reagowanie na bieżąco chyba NIE.GUS wczoraj opublikował dane ile wzrosły ceny żywności oraz paliwa może administrator zaznajomi się z tymi danymi. Żywność około 40% a paliwa ponad 20%.Pytanie ile procent podwyżki dostaniemy w tym roku ? Jeżeli związek reaguje na bieżąco.

Odpowiedź Administratora:

Jeżeli chodzi o wzrost wynagrodzenia zasadniczego to wzrosło o 14% licząc sierpień 2022/2001. Ale zakupy robimy nie tylko z pieniędzy ze stawki ale też z tych dodatkowych. Tak patrząc tylko na statystyki to na wynagrodzenia bez nagrody rocznej czyli za 7 miesięcy jest wzrost rok do roku o 27,5%, ale to tylko średnio. Kończąc tą polemikę rzeczywisty wzrost wynagrodzenia pokaże PIT za 2022 rok i jestem przekonany, że będzie to wzrost ponad 20%


   Data wpisu: 31.08.2022 r.   Autor: Pytajacy

Ja się wypowiem tak ciągle rozmawiacie ciągle spotkania i nic a inflacja przeżera nasze wypłaty nie można zareagować tak jak w innych firmach ? Że sytuacja jest taka a nie inna i trzeba coś zareagować na szybko a nie spotkanie we wrześniu będziemy wiedzieć w grudniu a podwyżki od października ale 2023 !!! ?

Odpowiedź Administratora:

co do reagowania na bieżąco. Wszystko to co jest poza umową o pracę i Układem Zbiorowym jest wartością dodaną. A jak się nazywa tytuł wypłaty jest bez znaczenia. W jakiej innej firmie???. Dla podsumowania: w marcu świąteczna, w kwietniu podwyżka i ok. 60 indywidualnych przeszeregowań, w czerwcu po 1300, w lipcu po 3000, w sierpniu nagroda roczna, we wrześniu może się uda ołówkowe, w październiku kolejne 60 przeszeregowań, w grudniu świąteczna, a w styczniu może się uda podwyżka. Więcej nie mam nic na swoja obronę.


   Data wpisu: 31.08.2022 r.   Autor: PyTacZ

Inflacja konsumencka w sierpniu wyniosła 16,1 proc. w skali roku — podał w środę GUS we wstępnym odczycie. Oznacza to, że inflacja w Polsce nie tylko nie spadła, jak prognozowali ekonomiści, ale bardzo mocno przyspieszyła. Co szanowni działacze na to ?) A karaluchy są na łaźni !!!!

Odpowiedź Administratora:

W skali roku dopiero będzie wiadomo w grudniu. Do końca października będziemy prowadzić rozmowy płacowe w toku których na pewno to będzie brane pod uwagę. Pierwsze spotkanie będzie we wrześniu.


   Data wpisu: 31.08.2022 r.   Autor: Karaluch

Mogę wypowiedzieć się tylko o górnej szatni brudnej, i o magazynie tam gdzie wrzucamy brudne ciuchy i pobieramy czyste.

Odpowiedź Administratora:

Z tego co sprawdziły służby, to są świerszcze. Jeszcze to sprawdzą w tych wskazanych miejscach.


   Data wpisu: 30.08.2022 r.   Autor: Karaluch

Czy da radę pozbyć się karaluchów z szatni?

Odpowiedź Administratora:

Proszę napisać gdzie konkretnie się pojawiły. Która łaźnia, które piętro, czy na części brudnej czy czystej?


   Data wpisu: 23.08.2022 r.   Autor: Www

Od kiedy będą posiłki regeneracyjne dla pracowników? W jakiej formie ? Czy związek ma pomysł który przedstawi lub przedstawił zarządowi?

Odpowiedź Administratora:

Spółka otrzymała wyniki z pomiarów wydatków energetycznych. W wrześniu rozpoczniemy rozmowy nad szczegółami wprowadzenia formy posiłków profilaktycznych, która to będzie zgodna z przepisami (Rozporządzeniem). Na temat rozwiązań obecnie jest za wcześnie pisać. Trzeba wiedzieć, że każde rozwiązanie będzie analizowane pod kątem możliwości technicznych oraz generowaniu dodatkowych kasztów.


   Data wpisu: 20.08.2022 r.   Autor: Absztyfikant

Witam serdecznie.Mam pytanie do znawców tematu.Co daje wypalenie,nagrzanie i nadmierne wyskrobanie pieca,drzwi i ramki? Przecież gdy to zrobimy należy uszczelnić drzwi komory poprzez jeszcze większe "zalepienie"drzwi.Powstaje znowu twarda smoła a dwa dni później znowu powtarzamy proces.Ma to jakiś sens?czy tylko robimy to dla uśmiechu przełożonego,?

Odpowiedź Administratora:

Jednym z wymogów ISO jest maksymalne ograniczenie emisji gazów do środowiska. Uzyskuje się to poprzez czystość osprzętu górnego i dolnego. Właściwe wyczyszczenie min. drzwi, ramy i dokręcenie żabek oraz umiejętne zamknięcie, powinno ograniczyć do minimum doszczelnianie węglem. W zakresie obowiązków przełożonego jest dopilnowanie tego, żeby osprzęt był czysty.


   Data wpisu: 03.08.2022 r.   Autor: Jarek

Witam mam pytanie,czy w tym roku w miesiącu wrzesień będzie wypłacone ołówkowe oraz w jakim miejscu będą podwyżki indywidualne.Pzdr.

Odpowiedź Administratora:

Na obecną chwilę nie ma ustaleń co do dodatkowych wypłat ponad to co reguluje porozumienie płacowe na rok 2022. Natomiast z ustaleń z Zarządem wynika, że w październiku powinna być uruchomiona druga tura przeszeregowań indywidualnych.


   Data wpisu: 29.07.2022 r.   Autor: Administrator

Dzisiaj odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Nagroda Roczna powinna być wypłacona w poniedziałek.


   Data wpisu: 29.07.2022 r.   Autor: Administrator

Dzisiaj odbyło się Walne. W poniedziałek nagroda roczna powinna być wypłacona.


   Data wpisu: 28.07.2022 r.   Autor: R

Witam czy jutro odbędzie się walne ? Zyski zostaną wypłacone 1 sierpnia ?

Odpowiedź Administratora:

Jutro jest termin Walnego Zebrania Akcjonariuszy. Spółka czeka na zatwierdzenie sprawozdania i wtedy Zarząd "klepnie" wypłatę. Jeżeli nie nastąpi jakieś nadzwyczajne wydarzenie to do 2 sierpnie pieniądze powinny być w banku. W piątek popołudniu zamieszczę informację.


   Data wpisu: 28.07.2022 r.   Autor: Xxx

Witam czy jutro odbędzie się walne i czy zyski będą wypłacone 1 sierpnia


   Data wpisu: 21.07.2022 r.   Autor: Kybyl

Witam! Czy ruszyło się już coś w sprawie wrzucania pyłu z lotniska i posiłków regeneracyjnych?

Odpowiedź Administratora:

Jeżeli chodzi o posiłki profilaktyczne, to z tego co wiem są już wyniki. Czekamy na oficjalny raport przygotowany przez służby BHP i będziemy się starać uzgodnić najlepszą formę zrealizowania obowiązku dotyczącego posiłków. Co do drugiego pytania to macie na produkcji grupowych i zakładowego Społecznego Inspektora Pracy, a co kwartał odbywają się komisje BHP na których powinny być poruszane takie tematy. Z całym szacunkiem nie bardzo właściwym wydaje się rozmawianie na poziomie Pracodawca Związki Zawodowe o pyle z torowiska czy wapnie.


   Data wpisu: 19.07.2022 r.   Autor: Jarek

Witam ile procent będzie wynosił zysk w tym roku?

Odpowiedź Administratora:

6,5%


   Data wpisu: 15.07.2022 r.   Autor: Kiko

witam mam pytanie czy już może kiedy odbedzie sie walne zgromadzenie

Odpowiedź Administratora:

Chyba 29 lipca.


   Data wpisu: 01.07.2022 r.   Autor: Roman

Czyli można przyjąć że w przyszłym tygodniu zostanie wypłacona premia ekstra za dobre wyniki oraz że premia roczna czyli zysk będzie wypłacony oprócz premi ekstra po walnym które odbędzie się 30 lipca z możliwością wypłacenia zysku z dniem 1 sierpnia.?

Odpowiedź Administratora:

Nie wiem kiedy będzie Walne, ale tak.


   Data wpisu: 01.07.2022 r.   Autor: Administrator

Uzgodniono, że dodatkowa premia za dobre wyniki finansowe w 2022 roku)wynosić będzie 2000 netto płatne jeszcze przed wypłatą(wstępnie wtorek). Zarząd jedynie określi ile trzeba być w zatrudnieniu, żeby otrzymać te środki.


   Data wpisu: 01.07.2022 r.   Autor: Administrator

Z regulaminu wypłaty nagrody rocznej wynika, że może ona być wypłacona wyłącznie po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Stała się rzecz bez precedensu, czyli rozpoczęło się wczoraj w Warszawie Walne i zostało przerwane na 30 dni. Mając świadomość tego, że nagroda nie będzie wypłacona w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie Związków z Zarządem w celu wypłaty ze środków obrotowych ekstra premii za dobre wyniki. O efektach napiszę popołudniu.


   Data wpisu: 01.07.2022 r.   Autor: Niwo

Jak już pewnie większość wie zysków wypłaconych w dniu dzisiejszym jednak nie będzie. Jaką wymówkę tym razem ma nasz umiłowany zarząd by nas zrobić w chu.. w majestacie prawa?


   Data wpisu: 01.07.2022 r.   Autor: R

Witam czy sytuacja z zyskami się wyjaśniła bedą wypłacone w Lipcu ???


   Data wpisu: 30.06.2022 r.   Autor: Cyrk

Gdybyśmy wrzucali odcinki w aparaturze pomiarowej to pracownik u którego nastąpiło by przekroczenie miałby nieprzyjemne rozmowy jak to już nie raz bywało. Prośby o zainterweniowanie w kwestie sprzątania torowiska nic nie dadzą, tak samo jak długo wałkowany temat braku przerw na piecowni, było już kilkanaście wpisów na ten temat i nic się nie zmieniło.


   Data wpisu: 30.06.2022 r.   Autor: Roman

Kiedy zostanie wypłacany zysk ? Czy został wybrany zarząd? Czy będzie dodatkowa premia w miesiącu lipcu?


   Data wpisu: 30.06.2022 r.   Autor: Biorobot

Gumiś dlaczego czepiasz się murarzy , relikt peerelu jest już na emeryturze i czasy patologii minęły


   Data wpisu: 30.06.2022 r.   Autor: Gumis

Panowie odnosnie porządkow i sprzątania a wszczególności chodzi o wrzucanie pyłu z torowiska podczas którego świata nie widać!! to myśle że jeżli byśmy to robili podczas pomiarów i w aparaturze kontrolno-pomiarowej szybko by się znalazło rozwjązanie lub gdyby to miała robic brygada murarzy piecowych!!! Może slużba BHP zwróciła by uwage na zapylenie jakie wystepuje podczas wykonywania tych czynności,,,,


   Data wpisu: 29.06.2022 r.   Autor: Dziki

Dzień dobry . Chciał bym zapytać czy są przewidziane jakiekolwiek rozmowy w kwesti rewizji wynagrodzeń (podwyzek)? Chciał bym poruszyć temat ponieważ inflacja właśnie przekroczyła 15% I nie zapowiada się żeby wyhamowała ... !! Wiemy że w wrześniu są przewidziane podwyżki indywidualne . Lecz nawiązując do wyżej wymienionej inflacji i faktu że nie każdy się na nie załapie a raczej nieliczni , to pytanie brzmi czy związki będą reagować w tej kwestii. Nasz zakład przyczynia się do windowania inflacji więc można by było o tym wspomnieć.


   Data wpisu: 29.06.2022 r.   Autor: Koksu

Panowie z piecowni to dla was bo w 90% przerwy żadnej nie macie. https://finanse.wp.pl/praca-w-upal-mrips-przypomina-pracodawca-ma-obowiazki-6784947789396512a


   Data wpisu: 28.06.2022 r.   Autor: Roman

Witam kiedy będzie wypłacana premia kwartalna?

Odpowiedź Administratora:

Nic nie wiem o premii kwartalnej. Z żadnego dokumentu nie wynika, żeby miała być uruchomiona taka premia.


   Data wpisu: 28.06.2022 r.   Autor: Koksu

Do których dni miesiąca jest wyplacana grucha?

Odpowiedź Administratora:

w połowie i na koniec miesiąca, chyba , że są to dni wolne, to w piątek.


   Data wpisu: 27.06.2022 r.   Autor: Mateusz

Witam w jakim terminie będą wypłacane zyski ?

Odpowiedź Administratora:

Mam zapewnienie, że do trzech dni roboczych po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego.


   Data wpisu: 26.06.2022 r.   Autor: Edek

W ogóle powinniśmy siedzieć w domu niech robią za nas maszyny i roboty a koksownia niech nam płaci tylko więcej bo ciągle za malo.


   Data wpisu: 25.06.2022 r.   Autor: Koks

Witam a Ja mam pytanie odnośnie zysków czy zostaną wypłacone tak jak było obiecane 1 lipca ? Bo radio łaźnia już mówi co innego , było obiecane ludziom i się nastawili jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy ?Pozdrawiam

Odpowiedź Administratora:

Plan jest taki, żeby nagroda była wypłacona 1 lipca. Warunkiem jest zatwierdzenie sprawozdania finansowego przez Walne, które zwołane jest na 30 czerwca. Istnieje zagrożenie, że sprawozdanie zostanie zatwierdzone później i wtedy będzie problem, ale na dzień dzisiejszy trudno znaleźć uzasadnienie.


   Data wpisu: 24.06.2022 r.   Autor: Piecownia

Nie otrzymałem odpowiedzi czy się Pan za nami wstawi, poruszy ten temat bądź cokolwiek?

Odpowiedź Administratora:

Oczywiście, że tak. Ale jest to problem charakteru organizacyjnego, a nie prawnego. Punktem zaczepienia może być zapylenie, które towarzyszy tym czynnością.


   Data wpisu: 23.06.2022 r.   Autor: Z czopucha Wyjęty

Brawo Piecownia , może wreszcie dotrze do kogoś ze czasy trepostwa bolszewickiego minęły . Mamy XXI wiek i specjaliści od kurzu i pajęczyn odeszli na emerytury. Stworzyć brygadę sprzątająca


   Data wpisu: 22.06.2022 r.   Autor: Piecownia

Witam mam pytanie a w zasadzie prośbę. Chodzi o poruszenie kwestii sprzątania odcinków, tak zwanych lotnisk, spod wież węglowych etc. Mamy 21 wiek, fadromy, ciężarówki i ogólnie masę sprzętu. A my zbieramy kilka ton i przerzucamy to ręcznie tylko po to żeby to robić. Czy Pan jako nasz związkowiec mógłby poruszyć tą kwestię z odpowiednimi osobami? Bo ja rozumiem pracę która jest niezbędna do produkcji i prawidłowego funkcjonowania zakładu, ale zgarnianie recznie kilka godzin czegos co może zrobić maszyna w 5 minut, mija się z celem. Nie wspomnę o czyszczeniu progów niewiadomo dla kogo, czyszczenia piecy na sucho tylko po to żeby postukać kijem, malowanie ramek na biało żeby było ładnie również nie wiadomo dla kogo.


   Data wpisu: 21.06.2022 r.   Autor: Koksik

Czy premia gorączkowa jest pomniejszona jeżeli ktoś był na urlopie jak kojarzę w zeszłym roku była pomniejszona tylko o tzw unijne

Odpowiedź Administratora:

premia "wysoka temperatura" przysługuje za każdy dzień pracy i urlopu. Odliczane jest chorobowe, unijne i inne wolne okolicznościowe np. krew.


   Data wpisu: 17.06.2022 r.   Autor: Robol

Jeszcze raz zadam to samo pytanie. Będą te posiłki czy nie? Do 15 miało się wyjaśnić

Odpowiedź Administratora:

Ale się nie wyjaśniło. Czekamy na raport i nic na to nie poradzę, że się przeciąga. Sprawę prowadzą służby BHP. Można się dowiadywać telefonicznie. Jeżeli wydatek wyjdzie powyżej wartości wskazanej w rozporządzeniu to będą, a jak poniżej to nie będzie.


   Data wpisu: 15.06.2022 r.   Autor: Robol

I jak z tymi posiłkami będą czy nie?


   Data wpisu: 17.06.2022 r.   Autor: Premie

Witam, jakie są w tym roku i kiedy zaplanowane jeszcze dodatkowe premie ?

Odpowiedź Administratora:

Poza premiami świątecznymi, żadne dodatkowe nie są zaplanowane. Co nie znaczy, że nic nie będzie. Dodatkowe premie zawsze wynikały z dobrej sytuacji finansowej Spółki.


   Data wpisu: 14.06.2022 r.   Autor: Koksik

Witam. Pytanko czy wiadomo w jakiej wysokości premia gorączkowa

Odpowiedź Administratora:

Tak. 3.71zł/godz.


   Data wpisu: 05.06.2022 r.   Autor: Koksik

Mam pytanie odnośnie wolnego tzw. unijnego czy mistrz może sam zaplanować moje wolne bez uzgodnienia że mną albo zignorować moje planowanie tegoż wolnego

Odpowiedź Administratora:

Wolne tzw. "unijne" wynika z rozliczenia normy czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym. Za czas pracy odpowiedzialny jest pracodawca czyli przełożony. Ma on obowiązek stworzyć harmonogram pracy na cały okres rozliczeniowy łącznie z tymi dniami dla wyrównania normy czasu pracy. Wolne to traktowane jest jak "kreska" w harmonogramie. Kierując się obowiązkiem zapewnienia ciągłości produkcji może korzystać z sugestii pracownika, ale nie musi. Może nawet zmienić wcześniejsze ustalenia, ale musi poinformować o zmianie nie później niż na cztery dni. Oczywiście odpowiednia liczba dni wolnych musi być udzielona do końca każdego kwartału.


   Data wpisu: 03.06.2022 r.   Autor: PytacZ

Mnie interesuje premia miesięczna ,dlaczego mistrzowie zabierają premię za urlop????

Odpowiedź Administratora:

Ponieważ premia jest za pracę. Wszyscy pracownicy mają tyle samo urlopu i jeżeli stosują tą zasadę przez cały rok to jest to sprawiedliwe. Tym bardziej, że każdy ma dopłatę do każdego dnia urlopu. Jest to średnia z trzech miesięcy z takich składników jak premia i nocka.


   Data wpisu: 01.06.2022 r.   Autor: Dziki

Witam. Mam pytanko odnośnie premi która ma być wypłacona w czerwcu czy już jest ustalony jakikolwiek termin ? Odnośnie zysków .Czy wiadomo kiedy jest zebranie rady akcjonariuszy i ustalenie wypłaty zysków ...? Po trzecie jak rysuje się sprawa z posiłkami regeneracyjnymi ... Są już wyniki pomiarów ?

Odpowiedź Administratora:

Jeżeli chodzi o premię to termin ustalony jest na 14 czerwca. Odnośnie nagrody rocznej, to zebranie akcjonariuszy odbędzie się 30 czerwca i po uchwale o zatwierdzeniu sprawozdania niezwłocznie zostanie wypłacona. Wyniki pomiarów mają być do połowy czerwca i wtedy będziemy wiedzieć jak się rysuje temat posiłków profilaktycznych.


   Data wpisu: 31.05.2022 r.   Autor: Wicemistrz

Witam szanowne grono pracowników koksowni.W odróżnieniu do poprzedników chciałbym podziękować iż mam możliwość pracować w tym zakładzie.Dziekuje przełożonym,kolegom za zawsze pomocną dłoń,za miłą atmosferę.Godne zarobki, możliwość podnoszenia kwalifikacji, mile towarzystwo,dziękuję mistrzom i brygadzistom za to że zawsze są w stanie udzielić mi dobrej i profesjonalnej rady.Ps.Pieniadze to nie wszystko.


   Data wpisu: 28.05.2022 r.   Autor: Z czopucha wyjęty

Administratorze , premia w wysokości 638 zł to kpina za tak ciężką prace w warunkach przypominających piekło . Jeszcze trochę a zostaniemy tylko my , z czopucha wyjęci bo młodzi widząc te warunki nie chcą pracować za takie pieniądze !!!!


   Data wpisu: 27.05.2022 r.   Autor: 2020

Czy przełożony może zabrać całą premie za urlop na żądanie?

Odpowiedź Administratora:

W myśl regulaminu premiowania może obniżyć premię za absencję. W związku z tym za cały miesiąc nie może, chyba że nastąpiły inne okoliczności.


   Data wpisu: 25.05.2022 r.   Autor: Kiko

Mam pytanie jak bedzie podatek od wyrównaniu do gruszy w kwocie 1000 zł bo jak to jest dodadek do gruszy to powino byc zabrane tylko 17% podatku

Odpowiedź Administratora:

To nie jest dodatek do gruszy, tylko dodatkowa premia, którą w zeszłym roku nazwaliśmy rekompensatą tytułem niższej gruszy. W związku z tym, że jest to premia wydatkowana w ramach wynagrodzenia musi być objęta składką na ubezpieczenie.


   Data wpisu: 23.05.2022 r.   Autor: Ponowione pytanie

Dzień dobry, kolejny raz czytam o podwyżce premii do 300 tysięcy. Ostatnio też takowa była, natomiast rozmawiając z wieloma osobami z różnych brygad, nie zauważyli oni wzrostu premii. Aktualnie co do premii motywacyjnej nie ma nawet ustalonych zasad, jaka jest to kwota wyjściowa na pracownika, kiedy premia zostaje zmniejszona/zwiększona za dobre lub złe wyniki w pracy. Po krótce wychodzi na to że premia motywacyjna zostaje rozdzielona w większości pomiędzy pracowników lubianych bądź z innymi pokrewieństwami, aniżeli według tego jak pracownik pracuje, bądź do tej pracy się przykłada. Jedyną możliwością jaką widzę jest stworzenie listy premii, zupełnie tak samo jak jest to w przypadku dni wolnych (unijnych), i sprawienie aby premia motywacyjna była jawna. Czy jest możliwość aby poruszyć tę sprawę?

Odpowiedź Administratora:

Zasady przyznawania premii są następujące. Pula premii np. 300 tys. podzielona jest przez sumę wskaźników co daje kwotę na wskaźnik 1.0. i następnie przydzielona na daną komórkę organizacyjną wg. stanu zatrudnienia za poprzedni miesiąc. Wskaźniki obecnie obowiązujące są w rozpiętości od 0,8 (pracownicy gospodarczy) do 1,6 (dyrektorzy). Oddziały produkcyjne mają wskaźnik 1.0, a w poprzednim miesiącu było to 638 zł/os. Jest to na tyle przejrzyste, że wiadomo ile jest środków do podziału na wydział. Natomiast kryteria szczegółowego podziału reguluje Układ Zbiorowy(załącznik nr 3). Jednym z kryterium pomniejszenia premii jest absencja pracownika. Środki uzyskane z tych pomniejszeń są do dyspozycji przełożonego i ich redystrybucja jest wynikiem subiektywnej oceny tego przełożonego. Co do publikowania list to przypominam, że premia jest składnikiem wynagrodzenia. Każdy pracownik może pokazywać swoje wynagrodzenie komu chce, natomiast pracodawcę obowiązuje tajemnica i nie może ujawniać indywidualnych wynagrodzeń pracowników.


   Data wpisu: 20.05.2022 r.   Autor: Pytanie

Mam pytanie ponieważ na zakładzie mówi się o tym wyrównaniu do gruszy w kwocie 1000 zł, czy cos w tym temacie wiadomo ?

Odpowiedź Administratora:

Mamy uzgodnienie, że ta premia będzie wypłacona w czerwcu. Konkretny termin powinien być znany do końca miesiąca.


   Data wpisu: 11.05.2022 r.   Autor: Koksiarz

16 mają zostaje zniesiony stan epidemi. Moje pytanie co z pieniędzmi zamrożonymi w funduszu socjalnym

Odpowiedź Administratora:

Z zapisów ustawy wynika, że zakaz dodatkowego zasilenia obowiązuje w czasie stanu epidemii lub zagrożenia epidemiologicznego. Jeżeli zostanie zniesiony tylko stan epidemii, a nadal będzie obowiązywał stan zagrożenia epidemiologicznego to nic się nie zmieni. Ale ustawodawca zastrzega, że w odrębnym akcie wykonawczym określi jakie skutki będzie niosło wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego.


   Data wpisu: 10.05.2022 r.   Autor: Przyszły emeryt

Czy prawdą jest że Pan Prezes stwierdzić że ludziom po 60 roku życia nie należy się przeszeregowanie indywidualne ponieważ są oni przed emeryturą? Jeśli tak jest to dlaczego ktoś kto ukończył np.50-55 lat a pracuje na takim samym stanowisku ma wyższą stawkę i jeszcze dostaje przeszeregowanie.Jest to przykre!

Odpowiedź Administratora:

Jeżeli byłoby tak jak piszesz to mielibyśmy do czynienia z dyskryminacją. Ten kto przekazał taką informację prawdopodobnie stosuje tzw. "spychologię" ponieważ nie potrafi powiedzieć w oczy dlaczego nie chce wystąpić o przeszeregowanie tylko woli opowiadać takie banialuki.


   Data wpisu: 05.05.2022 r.   Autor: Przyszły emeryt

Czy do odprawy emerytalnej liczą się tylko lata przepracowane w koksowni czy zaliczają się również lata z innych zakładów pracy

Odpowiedź Administratora:

Liczą się wszystkie lata, także z innych zakładów.


   Data wpisu: 29.04.2022 r.   Autor: kiko

Kiedy można się spodziewać wyplaty zysków czy jest jakiś termin podany

Odpowiedź Administratora:

Nie może być podany konkretny termin ponieważ, musi odbyć się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Zgodnie z przepisami termin odbycia Walnego upływa 30 czerwca. W związku z regulaminem Nagrody Rocznej Zarząd ma termin wypłaty to 30 czerwca.


   Data wpisu: 01.05.2022 r.   Autor: Murzyn z piecowni

"Z moich obliczeń wynika, że do pracowników trafi ok .6,5%. Będzie to wysokość podobna do nagrody wypłaconej w 2019 roku." - nagroda roczna w 2022 podobna do nagrody w 2019 to chyba nie za dobrze. Warto było by pomyśleć nad podniesieniem premii świątecznych i innych okazjonalnych , ponieważ cały czas kręcimy się na tym samym poziomie, a wartość nabywcza pieniądza spada.


   Data wpisu: 26.04.2022 r.   Autor: Skarabeusz

Z czego wynikają różnice w wysokości poczęstunku z okazji dnia hutnika? Jedni dostali więcej, drudzy mniej.

Odpowiedź Administratora:

Różnice wynikają z funkcjonowania w tym roku "Polskiego Ładu", a konkretnie z ulgi dla klasy średniej. Jeżeli wypłacamy w danym miesiącu więcej niż jedno wynagrodzenie, to sumuje się te wynagrodzenia. Ulga dla klasy średniej ma dolny i górny próg. Pracownik, którego łączne wynagrodzenie wejdzie w dolny próg to z urzędu stosuje się ulgę i z automatu ma potrąconą niższą zaliczkę na podatek. Identycznie wygląda sytuacja przy pracownikach, którzy mają wynagrodzenia wysokie. Jeżeli w danym miesiącu przekroczą górny pułap potrąca się im ulgę dla klasy średniej, którą otrzymali i dostaną mniej. Bardzo dobrze będzie to widoczne przy wypłacie nagrody rocznej, ponieważ w jednym miesiącu dostaniemy dwa duże wynagrodzenia. Oczywiście należy pamiętać, że są to zaliczki, a właściwie co będzie dowiemy się przy rozliczeniu rocznym.


   Data wpisu: 21.04.2022 r.   Autor: Dziki

Witam .pytanie do administratora. Wiadomo już cos w kwesti posiłków regeneracyjnych ... W jakiej formie i od kiedy by to miało wystartować?

Odpowiedź Administratora:

Najpierw musimy dostać wyniki pomiarów wydatków energetycznych. O formie będziemy dyskutować w drugiej kolejności wiedząc ilu pracowników posiada uprawnienie.


   Data wpisu: 20.04.2022 r.   Autor: Ciekawy

Witam, mam pytanie. Od kiedy trzeba być zatrudnionym by otrzymać nagrodę roczną?

Odpowiedź Administratora:

Na dzień 31 grudnia 2020 r.


   Data wpisu: 18.04.2022 r.   Autor: Koksik

Witam, proszę nam powiedzieć kiedy możemy spodziewać się wypłaty "hutnika" , i jaka to kwota miałaby być?

Odpowiedź Administratora:

Myślę, że jak co roku. Uprawnionymi do świadczenie są zatrudnieni na dzień 25 kwietnia, więc chyba 27 będą przelewy. Wysokość netto będzie ok. 100 więcej jak w zeszłym roku


   Data wpisu: 19.04.2022 r.   Autor: Pytający

Czy Związki uzgodniły z Zarządem wysokość nagrody rocznej? W układzie zbiorowym jest zapis do 8,5%. Pozdrawiam.

Odpowiedź Administratora:

Ten zapis odnosi się do puli środków wydatkowanych na wynagrodzenia w 2021 r. Przekładając to na nagrody indywidualne to trzeba wiedzieć, że kwota która stanowi 8,5% jest dzielona przez uprawnionych po wcześniejszych pomniejszeniach np. chorobowego. Z moich obliczeń wynika, że do pracowników trafi ok .6,5%. Będzie to wysokość podobna do nagrody wypłaconej w 2019 roku.


   Data wpisu: 13.04.2022 r.   Autor: Ciekawy

Kiedy dostaniemy aneksy do umów związanych z podwyżką.

Odpowiedź Administratora:

Do końca kwietnia.


   Data wpisu: 05.04.2022 r.   Autor: Ciekawy

Jeżeli podwyżka indywidualna to maksymalnie 10% a podwyżka dla wszystkich 8% to gdzie tu logika całą podwyżkę indywidualną wchłonie podwyżka dla wszystkich.

Odpowiedź Administratora:

Nie. Podwyżkę 8% dostaje każdy i jest obliczona na 460 osób, a pula środków pozostałych jest obliczona średnio na 120 osób w skali roku. Pierwsza grupa np. 60 osób od kwietnia, druga od października to daje ok. 2% w skali roku. Mamy w porozumieniu, że będzie to min. 100 osób w skali roku. Jeżeli będzie dużo więcej to co nam to przeszkadza. W zeszłym roku z całej grupy pracowników przeszeregowanych było prawie 80 robotniczych, jak w tym roku będzie podobnie to będziemy mieć od października 2021 do października 2022 indywidualnie przeszeregowanych 50% pracowników produkcyjnych.


   Data wpisu: 04.04.2022 r.   Autor: Arbiter

Czy wiadomo kiedy można się spodziewać przeszeregowań indywidualnych z drugiego punktu ostatnich negocjacji?

Odpowiedź Administratora:

Założenie jest takie, że pierwsza pula ok 60 osób w kwietniu, a druga grupa w październiku


   Data wpisu: 04.04.2022 r.   Autor: 2020

Pytanie do administratora, jaka będzie kolejnośc podwyżek, chodzi mi czy najpierw 8% i przeszeregowanie, czy na odwrót?

Odpowiedź Administratora:

Nie jestem pewny, ale raczej najpierw 8%, a później kwota. To wydaje się najbardziej prawdopodobne, ponieważ wszystkie osoby, które dostaną podwyżki po kwietniu będą miały zastosowaną tą samą zasadę.


   Data wpisu: 03.04.2022 r.   Autor: PytAcz

Grupa Anonymus pyta : Używacie Pegasusa ???


   Data wpisu: 03.04.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

ANAL I TYK jest tylko jeden !!! Analizując zawarte porozumienie stwierdzam co następuje : - podwyżka w wysokości 8 % jest jedynie przeniesieniem proponowanej premii kwartalnej do stawki . Przykład : 5000 zł x 8% = 400 zł 5000 zł x3%= 150 zł +250 zł kwartalnej daje 400 zł Przeszeregowania indywidualne pozostały bez zmian więc co ugrały związki , podniesienie funduszu premiowego ???? Podsumowanie : - zwycięzca Związek Inżynierów i Techników - pozostałe organizacje związkowe podobno reprezentujące sól tej firmy jak zwykle dały się wysterować . Wnioski : - brak reprezentacji załogi - interesy własne ponad interesami wyborców Zalecenia : Do wora i do jeziora


   Data wpisu: 03.04.2022 r.   Autor: Analityk

Cofając się ostatnie 10 lat to można powiedzieć szału nie ma ale jest przyzwoicie. Mamy dopiero kwiecień i oczekuję, że coś jeszcze załatwicie. W lutym administracja była na integracji, a gdzie pieniądze dla produkcji?


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Super świerzak

Zacząłem pracę, czy dostanę podwyżkę ???? Bo w Castoramie dają 4400 zł bez doświadczenia i zastanawiam się czy tu zostać .

Odpowiedź Administratora:

Tak, każdy zatrudniony dostanie podwyżkę


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Pytanie o premie

Dzień dobry, kolejny raz czytam o podwyżce premii do 300 tysięcy. Ostatnio też takowa była, natomiast rozmawiając z wieloma osobami z różnych brygad, nie zauważyli oni wzrostu premii. Aktualnie co do premii motywacyjnej nie ma nawet ustalonych zasad, jaka jest to kwota wyjściowa na pracownika, kiedy premia zostaje zmniejszona/zwiększona za dobre lub złe wyniki w pracy. Po krótce wychodzi na to że premia motywacyjna zostaje rozdzielona w większości pomiędzy pracowników lubianych bądź z innymi pokrewieństwami, aniżeli według tego jak pracownik pracuje, bądź do tej pracy się przykłada. Jedyną możliwością jaką widzę jest stworzenie listy premii, zupełnie tak samo jak jest to w przypadku dni wolnych (unijnych), i sprawienie aby premia motywacyjna była jawna. Czy jest możliwość aby poruszyć tę sprawę?


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Koks 2

A wyrównanie do inflacji kiedy będzie?,

Odpowiedź Administratora:

my uzgadniamy fundusz w skali roku. GUS ogłasza inflację np. luty 2022 do lutego 2021. Twoja stawka zasadnicza w lutym tego roku jest o 10% wyższa niż w lutym roku ubiegłego, a w kwietniu będzie o 18% większa niż w kwietniu 2021. Ale nie mówię, że jak sytuacja finansowa będzie dobra to coś jeszcze nie wynegocjujemy.


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Zdziwiony

To chyba słabo monitorujecie , przeszeregowania zależą od bezpośredniego przełożonego jego oceny a i tak na końcu kierownicy albo zatwierdzaja albo maja jakieś ale i nawet nie trafia do prezesa , naciski na przeszeregowania młodych żeby nie uciekali taka jest prawda w twarz Ci powie to każdy o czym tu mowa że jest monitorowane ??? Po co te oszustwa każdy wie jak jest na tym zakładzie , nepotyzm . Premia wyższa dla tych co wchodzą nie powiem gdzie , nie potraficie jasno podejść do tematu ???


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Zdziwiony

Porozumienie dla przydupasòw bo to oni dostaną wyższa premie , to oni dostaną przeszeregowania i taka jest prawda . Związki tego nie monitorują a tak jest ,ale jak się nie rozmawia z załogą bo po co to się podpisuje takie śmieci ...wstydźcie się olani starzy pracownicy którzy ciężko pracują w tym zakładzie

Odpowiedź Administratora:

Akurat to premie i przeszeregowania monitorujemy. W zeszłym roku dostało 106 osób, w tym plan jest na 120 czyli od października połowa załogi. Te przeszeregowania wynoszą 8-10 % i jest górny limit. Ładnie ktoś pisał o Toyocie, że 11,5 % to super, ale tam też ta wartość jest z pochodnymi. Pamiętajmy, że rok się nie skończył, a średnia płaca wzrośnie o min. 15%.


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Pytajacy

Jeśli to nie jest żart na Prima Aprilis ...to to kpina Panowie związkowcy !!!! 8 procent ???? Przeszeregowania dla kogo dla swoich pupili ???!!!! Przy inflacji dwu cyfrowej ? Powiedział bym dobitniej ale to forum ...żenada


   Data wpisu: 01.04.2022 r.   Autor: Administrator

Zakończyły się negocjacje w sprawie wynagrodzeń na rok 2022 r. Uzgodniono, że Spółka przeznaczy od 1 kwietnia na wzrost wynagrodzeń 11% na trzy składniki: 1. 8% każdy do stawki. 2. 2% uznaniowo na przeszeregowania indywidualne (nie mniej jak 100 osób w roku). 3. 1% na premie miesięczną której pula od kwietnia wynosić będzie 300 000 zł. Dodatkowo uzgodniono, że większą stawkę otrzymają przyjmowani pracownicy od 1 maja oraz premia na święta nie będzie niższa niż 1000 zł.


   Data wpisu: 31.03.2022 r.   Autor: Nostradamus

Na stronie koksowni w dziale "oferty pracy" widnieje informacja o tym, że szukamy nowego prezesa zarządu. Czy związki posiadają informacje co się dzieje?

Odpowiedź Administratora:

Tak. Prezes poczytał na forum komentarze i zrezygnował. To oczywiście żart. W związku z końcem kadencji Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs 😀 na kolejną kadencję.


   Data wpisu: 31.03.2022 r.   Autor: Papaj

W porozumieniu z września jest zapis "5. w przypadku bardzo dobrych wyników w roku 2022 wypłata dodatkowych premii". Czy obserwując to co robi zarząd można uznać że takowych dodatkowych premii nie będzie?

Odpowiedź Administratora:

ostatnie obowiązujące porozumienie jest z 10 września i odnosi się do roku 2022. Punkt 5 tego porozumienia mówi o 6% podwyżce. W punkcie 12 jest zapis o ewentualnych świadczenia dodatkowych, ale spieramy się, żeby to nie były kwartalne premie tylko podwyżka do stawki.


   Data wpisu: 31.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Wycofane polecenie prezesa dotyczące pandemii może spotkanie wszystkich związków z załogą ? Macie odwagę wszyscy Panowie działacze stanąć przed załoga ??? Wszyscy liderzy skoro macie wypracowane wspólne zdanie i tak o nas walczycie ???


   Data wpisu: 31.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Prima aprilis ta już trwa parę miesięcy ...


   Data wpisu: 31.03.2022 r.   Autor: Koksowniczy Zoombii

Zapraszam Panów Prezesów do sklepów na stację benzynowe itp.niech w końcu zobaczą jakie są podwyżki artykułów usług itp. Nie wspomnę o stopach procentowych w bankach proponowane podwyżki przez Zarząd firmy generujacej takie zyski to żenada rzucenie ochłapem aby coś dać szkoda się rozpisywać przypomnę jeszcze że nie jest to Zarząd absolutny i ktoś jeszcze nad nim stoi może w końcu pora aby otworzyć oczy.


   Data wpisu: 31.03.2022 r.   Autor: Administrator

Jutro kolejne spotkanie w sprawie podwyżek i to nie jest prima aprilis.


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: ZdziwkoMnieChapło

ZdziwkoMnieChapło gdy putin został działaczem i wspiął się po szczeblach kariery . ZdziwkoMnieChapło gdy relikt pozostał u sterów . ZdziwkoMnieChapło największe gdy zarząd z ramienia partii dbającej o ludzi tak bardzo tych ludzi upadla .


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: Z czopucha wyjęty

Nie pamiętam w swojej karierze takiej bandytki nakierowanej na ludzi pracy .


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: Wieloletni pracownik

I jeszcze jedno, proszę porównać zeznania podatkowe starszych pracowników pit 37 za rok 2020, 2021 to zobaczy Pan że w zeszłym roku zarobiliśmy dokładnie takie same kwoty a w 2019 roku zarobiliśmy o kilka tysięcy złotych więcej. Jak się mają do tego tabelki w Excelu..?


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: Łopata i kilof

Na tą chwilę zarząd robi sobie jaja z pracowników przy tak dużych zyskach. Proponowanie 3% podwyżki i śmiesznej kwartalnej premii oznacza jedno w tej firmie nie szanuje się ludzi którzy wypracowali tak ogromne zyski. Wniosek może być jeden tak jak cała łaźnia huczy ludzie będą się zwalniać.


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: Wieloletni pracownik

Szanowni Panowie Prezesi WZK "Victoria" Jesteście wspaniałymi menadżerami, wasze arkusze kalkulacyjne, słupki i tabelki Excela błyszczą niczym kryształ, wykazaliście za zeszły rok rekordowe zyski, obecny rok zapowiada analogiczną sytuację, Wasze CV napewno będzie wyglądało imponująco w nowych przyszłych firmach... Jednakże ten Wasz nieskazitelny obraz firmy znoszącej złote jajka ma jedną ogromną skazę, mianowicie jest zepsuta od środka od wewnątrz. To co z pozoru wygląda pięknie jest tylko pięknym opakowaniem a w środku... Cóż zgnilizna. To co wyprawiacie z pracownikami fizycznymi (brudasami bo przecież tak nas nazywacie) to kpina. Pensje na poziomie czterech tysięcy netto na rękę dla wieloletniego pracownika z doświadczeniem to nieporozumienie. Wykazujecie podwyżki, przeszeregowania jednakże w tych wykresach zawieracie dane o pracownikach młodych, niedawno przyjętych. A co z pracownikami z doświadczeniem z długim stażem?Znam odpowiedź, młodych trzeba zatrzymać żeby nie uciekli a staży będą się bali stracić pracę i będą siedzieli cicho. Czy Panom nie wstyd. Mijacie ludzi na ulicy i spuszczacie głowy na dół. Wstyd, żadnego szacunku dla nas pracowników fizycznych, a to my jesteśmy solą tej firmy, dzięki naszemu potowi,znojowi i ciężkiej fizycznej pracy w warunkach rakotwórczych w oparach amoniaku, wyziewach gazu i innych czynnikach chorobotwórczych możecie Panowie wykazać tak wspaniałe zyski. Proponujecie dla ludzi podwyżkę od października o 1.5 procent to jest 60 zł brutto miesięcznie, my nie prosimy o jałmużnę tylko o godziwą zapłatę za nasz pot i ciężką pracę. Panowie ze swoimi pensjami jesteście odrealnieni od rzeczywistości. Wiecie ile kosztują podstawowe produkty żywnościowe? Chleb, masło... itd Ile kosztuje 1 litr paliwa?, Skąd możecie wiedzieć, macie nowe samochody służbowe a za paliwo płaci firma. Mając tak ogromne pensje nie musicie liczyć się z groszem a ludzi macie za śmieci! Wstyd i żenada że musimy żebrać o parę groszy.... Nie dziwię się że spuszczacie głowy idąc ulicą... Ja też nie mógłbym patrzeć na swoją twarz w lustrze tak krzywdząc ciężko pracujących ludzi. Życzę dużo zdrowia i proszę pamiętać że prezesem się bywa a bycie człowiekiem dla niektórych jest czymś nieosiągalnym .


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Do Administratora mamy obraną strategię ? Nie chce pisać na forum ? To gdzie ludzie mają się dowiedzieć ??? Jaja jakieś ...kogo Wy reprezentujecie ?! Ciocie Marysię ???? Chyba na tym polega żeby wszystko było jasne co dalej

Odpowiedź Administratora:

Zapraszam, chętnie wszystko wyjaśnię. Związki Zawodowe funkcjonują w oparciu o reprezentację. Czyli każdy Zarząd Związku przyjmuje swoje stanowisku, później szefowie wszystkich Związków w oparciu o delegację jaką posiadają spotykają się i wypracowują wspólne stanowisko. Kwestia jest czy do końca trwają przy swoim, czy idą na ustępstwa. Obecna sytuacja wygląda tak dlatego, że osiągnęliśmy w ustępstwach granicę brzegową i jeżeli nic się nie zmieni za 6 dni zaistnieje spór zbiorowy.


   Data wpisu: 30.03.2022 r.   Autor: Koks

Do Rady lepszy Robert , napewno nie Krzysiek , znam ludzi co pracowali z nim na hucie , i nie tylko .Robert najlepiej by reprezentował załogę .Lubiany bez konfliktowy ...a kolega Krzysztof nawet na własnym oddziale nie ma poparcia to o czymś świadczy ..zresztą nie o to jest teraz najważniejsze ale to co z ustaleniami jakie kroki co dalej ???


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Paweł złe myślenie ...Rada nadzorcza nie jest od reprezentacji załogi jeżeli chodzi o finanse , wręcz przeciwnie . Tylko związki zawodowe , był kiedyś jeden członek rady który stawiał się za załoga Pan Świętej Pamięci Czesław Taborski ...reszta razem z Panem Krzysztofem i innymi to tylko pieniądze


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Nostradamus

Prezes chyba dalej myśli, że zarządza uzdrowiskiem i personelem od sprzątania i gotowania. Wygląda na to, że potrzebna jest terapia szokowa żeby otworzyć mu oczy, bo propozycje zarządu do tej pory wyglądają jak nie śmieszny żart.


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Paweł

Powiem tak, mamy struktury związkowe takie, a nie inne i ciężko będzie to zmienić. Moim zdaniem "związek" przy tylu pracownikach powinien być jeden-silny i nieugięty ,a zarządzający nim z poza firmy. Wtedy oni walczą na prawdę, bez oporów, że ktoś im coś zrobi... Do Rady nadzorczej również kandydatami powinni być pracownicy ze szczebla robotniczego, a nie dozór któremu na nas nie zależy. Mieliśmy dobrego kandydata, z tego co pamiętam Krzysiek...słyszałem, że łebski facet z charakterem i jajami. Latał po całym świecie uruchamiając produkcję w swoim fachu. Takiemu może bardziej zależało by na naszym dobru niż tylko na kasie. Prawda jest taka, że to od nas zależy co dalej będzie, bo to my wybieramy ludzi, którzy mają nas reprezentować. Trzeba walczyć o stawki bo tego nam raczej nie zabiorą, a premia to tylko premia


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Poszła informacja do rady nadzorczej i co dalej ? Skoro Zarząd jest nadal nie ugięty Jakie środki chcą podjąć związki ?

Odpowiedź Administratora:

Nie bardzo chciałbym o tym pisać na forum, ale mamy obraną strategię


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Jedno jest pewne i pisze to do wszystkich związkowców przed Wami poważny test ,nastroje są fatalne jak podpiszecie ochłapy to załoga Wam tego nie wybaczy nie przy takim zysku ,czcze gadanie już było wywalczylismy itp itd czas pokazać jak walczycie o załogę , tylko czy można jeszcze Wam wierzyć oto jest pytanie . Nadal żadnej informacji jakie jest stanowisko związków ? Czy nas nie sprzedacie jak zawsze i będzie więcej się nie dało ? Załoga ma sprecyzowane liczby takie jak większość firm na tym terenie i całym kraju .

Odpowiedź Administratora:

przecież to nie jest żadna tajemnica, tym bardziej, że dzisiaj oficjalnie poszła informacja do Rady Nadzorczej. Pierwsze nasze żądanie to było 13%, ale po rozmowach trzymamy twarde stanowisko nie mniej niż 10% do stawki i tyle.


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Dziki

Załoga ma dość gierek które są prowadzone i nic z nich nie wynika . Premie kwartalne ... Co to za moda ? Jeden dostał bo był skoczkiem drógi nie bo pracował na jednym stanowisku . Jeden chodził L4 i dostał drógi nie chodził i nie dostał . Takimi działaniam poróżnić chcecie ludzi ... ? Owszem skłóconą załogą łatwiej się rządzi . Ale ludzie nie chcą kwartalnej . Nie chcą bo to kpiny jak wypowiadali się przedmówcy. Czysty zysk nasz procent koniec kropka ! Może załoga sama powinna się skrzyknąć i iść do prezesa . Widocznie nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji która panuje na zakładzie .


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Mateusz

Dzisiaj będzie premia świateczna ?

Odpowiedź Administratora:

TAK


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

Przyznaje Ci rację kolego Pytający , było to przerabiane


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

A kto mówi o porozumieniu na rok do przodu , mówimy o tym co należy się załodze i wtej kwestii nie powinno być żadnych ustępstw owszem można negocjować ale przy chęci porozumienia a 3 procent zarządu a 13 związków to chyba różnica .A zapychanie jakimiś premiami kwartalnymi uzależnionymi od zysków to kpina plus standardowo jak zawsze jak premia kwartalna to obniżona miesięczna też przerabiane za długo tu pracuje żeby nie wiedzieć jak to działa . Zastanów się co piszesz jakie 12.5 procent w czym skali roku ? Jak to wypłacone tylko 3 razy ?!!! Rozbij na miesiące to zobaczysz jaki to wzrost nie mówiąc już o tym co po tych kwartalnych powrót do negocjacji z jakiego poziomu 3 procent czy może 1,5 śmiech na sali


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

Koksie 2 no plujesz mi w twarz i po co . Brać i negocjować dalej


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

Liczę kolego tak jak jest napisane , prosto i przejrzyście . Działać trzeba elastycznie a nasze związki zatrzymały się w peerelu . Porozumienia na rok do przodu ??? Może kiedyś ale nie obecnie , właśnie przez takie podejście przy rekordowych zyskach mamy to co mamy .


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Koks 2

Analityk - gość podstawiony przez prezesa , robi wszystko, żeby zaniżać negocjacje w stawce , "precz z premią kwartalna"


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Koks 2

Żadnej kwartalnej , nikt jej nie chce. Co to za pomysł? Związki muszą być nie ugięte, przynajmniej 10% . Jak nie to spór zbiorowy , lub inne metody zastosować.


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Nie wiem jak Ty liczysz Analityk ale to wcale nie jest korzystne dla ludzi mających mniejsze stawki wręcz przeciwnie kwartalna będzie tylko do końca roku 3 krotnie i na tym już traci cała załoga . Ludzie muszą odczuć że wypracowali ten zysk , tu nie ma niczyjej łaski , frustracja wśród załogi jest bardzo duża jest już kwiecień i nie zostało wynegocjowane nic , teraz to wszystko będzie przedłużane ,pisemka spotkania i będzie październik a jak pracuje tu już tyle lat jeszcze nigdy nikt nie wyrównał wstecz . Sprawa powinna być rozwiązana jak najszybciej a związki powinny być nieugięte z poziomu takiego zysku mają kartę przetargowa która już może się nie powtórzyć


   Data wpisu: 29.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Żadnych kwartalnych premi!!! Będzie mniejszy zysk premia zostani odjęta i nie będzie żadnych 750 zł ! Kpina zarządu , ludziom należy to się w stawce a nie w żadnych premiach które i tak będą dla wybranych jak wcześniejsze premie kwartalne !!! Było przerabiane , tylko stawka tak chcę załoga i jej się to należy właśnie jak pisał przedmowca za pracę od gwizdka do gwizdka


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

Koks masz rację 3% to przegięcie ale już 5% plus kwartalna na poziomie 900 zł daje nam pewne korzyści. Przykład Stawka 4000 zł premia 300 zł miesięcznie 4000x5% = 200 zł + 300 zł w sumie 12,5 % dla 6000x5% = 300 zł + 300 zł będzie to 10 % im wyżej tym mniej ale i niżej tym więcej . Nie zadowoli to osób z dużymi stawkami ale dla większości załogi będzie to odczuwalny wzrost pensji . Preferuje to młodych ale coś za coś . Sytuacja na świecie jest na tyle dynamiczna że spotkań w sprawach płacowych będzie bez liku a żyć trzeba tu i teraz .


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: Spokojny

To są jakieś kpiny ? Za kogo uważa się pracowników za tanią siłę roboczą .Kto za nami się postawi!!!! Kto???


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: Spokojny

To są jakieś kpiny ? Za kogo uważa się pracowników za tanią siłę roboczą .Kto za nami się postawi!!!! Kto???


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: Koks

Zarząd Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria jest chyba oderwany od rzeczywistosci i mam wrażenie ze nie zabardzo rozumieją powage sytuacji ,to co przedstawili to poprostu pokazuje jak dba się o pracowników pracujacych w przemyśle ciężkim,ktorzy wypracowali rekordowy zysk dla spółki pracując od gwizdka do gwizdka bez przerwy!!! "3%"podwyżki to już jest beszczelnosć i chamstwo oraz ewidętny brak szacunku dla ludzi wykonujących ten cholernie ciężki zawód


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

Analizując asekuracyjną postawę Zarządu uważam że możliwe jest wynegocjowanie 5% i kwartalnej po 750 jak w propozycji co dałoby około 9% bez liczenia w arkuszu kalkulacyjnym . A podejrzewam ze mogą dać więcej .


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: zorientowany

czy czasami to nie jest tak, że jeżeli podpisaliście we wrześniu porozumienie na cały 2022 rok, to macie związane ręce i możecie tylko prosić Zarząd o zmianę zasad w trakcie gry?


   Data wpisu: 28.03.2022 r.   Autor: administrator

w dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń. Zarząd przedstawił (w formie pisemnej) następującą propozycję: 1. Od 1 maja 3% podwyżki do stawki zasadniczej. 2. Trzy premie kwartalne wypłacane w kwietniu, lipcu i październiku stanowiące pulę ok. 750 zł. na pracownika 3. przeszeregowania indywidualne w kwietniu i październiku (2 x 25 tys.). W związku z tym, że strona Związkowa utrzymała swoje stanowisko, a kolejne propozycje Zarządu coraz bardziej uciekają od podwyżki stawki zasadniczej na korzyść premii, to w dniu jutrzejszym Związki Zawodowe przedstawią pisemnie nowe postulaty.


   Data wpisu: 25.03.2022 r.   Autor: Dziki

Tak się przyglądam temu wszystkiemu i mam nadzieję iż tak jak przedmówcy się wypowiadali w kwesti ,,rekordowego zysku" ,,podwyżki w TOYOCIE 11,4%" ,,rewizji wynagrodzeń w CERSANICIE " ,, Galopującej inflacji która ma wynieść według NBP 12% " To wszystko daje jasny pogląd na to co się dzieje i jak inne zakłady reagują z wzrostem płac. Według całej tej układanki 12 % rewizji wynagrodzeń na 2022r to nie bajka ani mżonki . Związki mają mocne argumenty ,czarno na białym i powinny to w tym roku wykorzystać. Mam madzieję że nie zawiedziecie załogi . Napięcie na zakładzie jest duże i irytacja sięga sufitu . Pozdrawiam.


   Data wpisu: 24.03.2022 r.   Autor: ANAL I TYK

Dobrze powiedziane , taką rolę powinny pełnić związki zawodowe Niektórym jednak wydaję się że są oligarchami i z reprezentowaniem załogi ich działania nie mają za wiele wspólnego .


   Data wpisu: 24.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Jako przedstawiciel załogi i biorąc oczywiście realne wartości , czyli inflacja plus zysk wypracowany rękami pracowników podwyżka powinna być w granicach 12 procent .12 procent jest realna kwota do udowodnienia zarządowi . Takie rozmowy powinny być prowadzone od razu po rekordowym zysku , ten okres został uważam stracony nie zostało zrobione nic i taka jest ocena nie tylko moja ale większości załogi . Ludzie nie odczuli rekordowego zysku a tak nie powinno być . Także reasumując 12 procent jest wartością realna i to nie od kiedyś tylko na już


   Data wpisu: 24.03.2022 r.   Autor: Pytajacy

Widzę że moje wcześniejsze posty nie doczekają się publikacji a może własnie trzeba mówić ! a nie zmowa milczenia , a może trzeba wejść w spór zbiorowy zastrajkować jak będziemy ładować jedno auto 2 godziny to może ktoś wreszcie zmądrzeje 5% to kpina dla załogi , jeśli związki podpiszą coś takiego to stracicie już całkowicie stanowisko załogi jest inne , ale może ktoś odważny zrobi spotkanie z załogą ???

Odpowiedź Administratora:

Do czasu zniesienia stanu epidemii Zarządzenie Prezesa zabrania zgromadzeń. Jak tylko zniosą to jak najbardziej. Będą ostateczne uzgodnienia to wtedy będzie czas na oceny. Nie wszyscy muszą być zwolennikami Związków Zawodowych, ale te narzędzia o których piszesz niestety mogą przeprowadzić tylko Związki Zawodowe. Bardzo bym był ciekaw ile według ciebie jako przedstawiciela załogi powinna wynieść podwyżka???


   Data wpisu: 24.03.2022 r.   Autor: administrator

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z Zarządem Spółki. Nie doszliśmy do porozumienia. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na poniedziałek. Nie bardzo chciałbym pisać co kto powiedział przed finałem rozmów, ale ostatnia propozycja Zarządu dawała podwyżkę na dwie raty (5% od kwietnia a w październiku druga część stanowiąca dopełnienie średniej inflacji za 9 miesięcy).


   Data wpisu: 23.03.2022 r.   Autor: 1%podwyżki

Odnosząc się do wpisu o podwyżce w Toyocie. Mimo że u nas postoju nie było wydaje mi się, że nie ma nawet co liczyć o podwyżki na takim samym poziomie procentowym. Do takich wniosków dochodzę czytając odpowiedzi administratora. Strefa dogania nas z zarobkami, co widać chociażby po ilości podań o przyjęcie do pracy i nikogo nie obrażając "jakość" przyjmowanych pracowników też spadła.

Odpowiedź Administratora:

Nie bardzo wiem o jakie odpowiedzi chodzi. Ale trochę więcej wiary. Juro o 14 mamy kolejne negocjacje. Cersanit czy Toyota wynegocjowały podwyżki od 1 kwietnia.


   Data wpisu: 22.03.2022 r.   Autor: ZdziwkoMnieChapło

Średnio o 11,4 % wyniesie wzrost płac w zakładach Toyoty w Jelczu– Laskowice i w Wałbrzychu. - Biorąc pod uwagę dwuletni okres pandemii, który jak wiadomo miał wpływ na produkcję całej branży motoryzacyjnej, osiągnięte porozumienie płacowe należy uznać za bardzo dobre - ocenia Sławomir Bielakiewicz, szef Solidarności w wałbrzyskiej TMMP Poland.


   Data wpisu: 20.03.2022 r.   Autor: Ciekawy

To na jaką podwyżkę i od kiedy możemy liczyć .Jaka jest propozycja związku a co proponuje zarząd spółki po rozmowach w czwartek ?

Odpowiedź Administratora:

W najbliższy czwartek będą prowadzone negocjacje. W każdej sprawie dotyczącej wszystkich pracowników wypracowujemy wspólne stanowisko. Zarząd Spółki na najbliższym spotkaniu przedstawi swoje propozycje i wtedy będzie można wartości podwyżki i termin wprowadzenia skonfrontować lub w przypadku porozumienia lub jego braku przedstawić pracownikom.


   Data wpisu: 18.03.2022 r.   Autor: Roszczeniowy

Chciałbym poruszyć temat skali tegorocznych podwyżek. Według mnie wobec spodziewanej inflacji średniorocznej 10 15%. Podwyżka płac rekompensująca inflację powinna wynieść 15%. Podwyżkę mamy brutto a inflacja jest netto.

Odpowiedź Administratora:

Na razie za styczeń jest 9,2% a za luty 8,5% czyli narastająco 8,85%. Piszesz o spodziewanej czyli niewiadomej wartości. Zarząd też zasugerował, że planował poczekać z podwyżkami do września, ale nie powiedział co z rekompensatą za wcześniejsze miesiące. Przyznam, że 15% podwyżki ładnie brzmi, ale pokaż mi dużą firmę w Polsce, która podniosła wynagrodzenia o 750 zł. Trzeba żebyście też wiedzieli, że w ubiegłym roku ponad 100 osób otrzymało podwyżkę indywidualną (średnia wartość to 10%). W tym roku podejrzewam, że będzie podobnie.


   Data wpisu: 18.03.2022 r.   Autor: Dziki

Witam. Pytanie co do ustaleń po spotkaniu związków z prezesem . Czy są już jakieś konkrety ?

Odpowiedź Administratora:

To było pierwsze spotkanie, na którym przedstawiliśmy swoje stanowisko. Mam nadzieję, że po spotkaniu w najbliższy czwartek będzie można napisać jakie jest stanowisko Zarządu i czy doszliśmy do porozumienia. Na obecną chwilę jest informacja, że premia świąteczna w wysokości 1000 zł będzie wypłacona 29 marca.


   Data wpisu: 17.03.2022 r.   Autor: Głodny pracownik

Witam! Minęło 5 miesięcy od ostatniego pytania o posiłki regeneracyjne, chciałbym zapytać czy coś ruszyło się w tej sprawie?

Odpowiedź Administratora:

Tak. W dniach 30 i 31 marca będą prowadzone badania na stanowiskach pracy w celu określenia uprawnionych. Badania zostaną przeprowadzone przez firmę zewnętrzną posiadającą akredytację do przeprowadzenia takich badań. Jeżeli wyniki tych badań będą pozytywne, to już z górki.


   Data wpisu: 07.03.2022 r.   Autor: Niedoinformowany

Pytanko do administratora. Od kiedy będą wypłacane wczasy pod gruszą ? We wcześniejszych zapytaniach było że na dniach a już drugi tydzień nic nikt nie mówi.

Odpowiedź Administratora:

Wczasy pod gruszą mają ruszyć na koniec marca. Dzisiaj na stronie opublikuję regulamin.


   Data wpisu: 21.02.2022 r.   Autor: Www

Podwyżka tyle co średnia inflacja .Na artykuły codziennej potrzeby tj. żywność,gaz, prąd itd. inflacja wyniosła 8.9% w dalszym ciągu ludzie kierujący związkiem nie mają sobie nic do zarzucenia za rok 2021 ? Gratuluję postawy .

Odpowiedź Administratora:

Uważam, że związki powinno się oceniać po skuteczności. Oczywiście, że można polemizować, czy te dodatkowe wypłaty w ciągu roku były adekwatne do poziomu cen, inflacji i wyników Spółki. Z pewnością wszyscy mamy niedosyt. Porównując rok 2021 do roku 2019 w którym głównym składnikiem była pełna Nagroda Roczna to widać jaki to istotny składnik wynagrodzenia. Dodatkowo mniejszy socjal też robi swoje.


   Data wpisu: 21.02.2022 r.   Autor: Www

Z wyliczeń administratora rok zaczyna się w lutym i ma 11 miesięcy.prosze uwzględnić jeszcze styczeń i wtedy wyjdzie 4.8% a nie 5.16%


   Data wpisu: 21.02.2022 r.   Autor: Www

W mojej ocenie to było 4,8% podwyżki

Odpowiedź Administratora:

styczeń -0 luty- wrzesień 4% październik - grudzień 4+6 = 10% czyli 32+30=64/12=5,16%


   Data wpisu: 20.02.2022 r.   Autor: Xxx

Administrator twierdzi że średnia inflacja to 5.1 zgoda.Idac tokiem myślenia administratora podwyżki WZK w roku 2021 to nie 10% tylko 5,5% w skali roku.


   Data wpisu: 20.02.2022 r.   Autor: PytAcZ

Dawno mnie tu nie było , a widzę że dzieje się 💪. Do obserwatora - cieszy mnie że jesteś w grupie która zyskała , większość świeżaków wyszła na plus i bardzo dobrze 👌 Jestem zdumiony podejściem admina i jego wypowiedziami ponieważ uważam go za jedynego reprezentanta załogi mogącego nazwać się związkowcem ( reszta do wora i do jeziora) Fakt jest niezaprzeczalny - mamy mniej i dlatego zapytam jak na PytAcZA przystało - DLACZEGO !!!!


   Data wpisu: 20.02.2022 r.   Autor: obserwator z dala

Pracuje od 2018 roku. I ja PIT za 2021 ma kilka tysięcy wyższy niż za 2020, ale cały rok uczciwie pracowałem bez chorobowego. Nie wiem co się nagle zrobiła taka nawalanka na związki, chyba że uważacie, że bez nich byłoby nam lepiej ????. Wcześniej pracowałem na strefie gdzie nie było związków i żeby mieć podwyżkę w danym miesiącu musiałem przepracować dodatkowo 4 wolne dni.


   Data wpisu: 19.02.2022 r.   Autor: Pytajacy

A jeszcze do Admina mamy przemyślany plan działania może się dowiemy jaki ??? Taki że podwyżka w październiku ??? I wywalczyliśmy 4% ...


   Data wpisu: 19.02.2022 r.   Autor: Pytajacy

Do Zdziwko Mnie Chaplo chyba że Pan Admin ma pit większy co rok ....ale to zrozumiałe ludzie są do tyrania a nie do zadawania pytań ... Bo widać że blokuje posty ...śmiech na sali


   Data wpisu: 19.02.2022 r.   Autor: ZdziwkoMnieChapło

Administratorze poproś jakiegoś kolegę żeby pokazał Ci PIT za rok 2019,2020,2021 -porównaj i może wtedy do Ciebie dotrze o czym tu się mówi . Ps. Musi to być ktoś kto nie miał w tym okresie przeszeregowania . W 2020 straciliśmy średnio 10% przychodów i wszystkie podwyżki i dodatkowe premie nie wyrównały nam tego w roku 2021 zrozum to .

Odpowiedź Administratora:

Oczywiście, że PIT jest podstawową informacją jaką porównujemy. Zawsze te informacje dostajemy w połowie lutego i oczywiście wyciągamy wnioski.


   Data wpisu: 18.02.2022 r.   Autor: ZdziwkoMnieChapło

Po przeczytaniu odpowiedzi administratora opadła mi szczęka . Człowieku , nasze przychody są rok do roku niższe nie wspomnę że siła nabywcza pieniądza jest coraz mniejsza . Obudź się i razem z pozostałymi związkowcami zejdźcie na ziemię i zacznijcie reprezentować tych którzy was wybrali !!!! Halo - rekordowy zysk , przypomnij sobie jakie pieniążki trafiały do załogi wcześniej . Wszyscy pieczemy ten tort i wszyscy z niego korzystajmy .

Odpowiedź Administratora:

Z jednym muszę się zgodzić, czasy kiedy byliśmy jednoosobową spółką Skarbu Państwa już nie wrócą. Cytując post od Pytającego "załogi nie interesuje co było w zeszłym roku" to oczywiście się zgadzam i dodam tylko, że ten wypominany na każdym kroku zysk też był w zeszłym roku. Nie widzę powodu dla takiej negatywnej oceny. Jesteśmy cztery miesiące po ostatniej podwyżce i zapewniam, że mamy przemyślany plan działania. Na koniec przypomnę ubiegły rok, gdzie poszła 4% podwyżka od 1 lutego mimo, że za rok 2020 była spora strata.


   Data wpisu: 18.02.2022 r.   Autor: Pytajacy

Witam nie zgodzę się z tym że związki nie mają Sobie nic do zarzucenia , wręcz przeciwnie jak słyszy się w okolicy jesteśmy jedyną firmą produkcyjną w której nie robi się nic w sprawie podwyżek , a biorąc pod uwagę znaczący zysk wypracowany ludzkimi rękami to bierność związków to beszczelnosc, bo jak to inaczej nazwać kiedy walczyć o podwyżki kiedy nie będzie zysku ??? Śmiech na sali Panowie związkowcy .Pracownicy są zbulwersowani i to czuć bardzo mocno na oddziałach .Obecna postawa związków nie odzwierciedla stanowiska załogi . Młodzi którzy przychodzą do pracy zwalniają się po okresie próbnym z braku gratyfikacji finansowych i po części jest to wasza wina Panowie . A mówienie co było dane wcześniej załogi nie interesuje ważne jest co teraz jest robione . Na kolejne "wywalczyliśmy" nikt już się nie nabierze bo tak naprawdę dostajecie to co da zarząd ....

Odpowiedź Administratora:

No wreszcie ktoś przejechał się po tych związkowcach. Chociaż post późno piątkowy.


   Data wpisu: 18.02.2022 r.   Autor: Dziki

Witam. Kilka słów o inflacji która w tej chwili wynosi według danych analogicznie do miesiąca ubiegłego roku 9,2% wzrost od grudnia 2021 o 1,9% co przekłada się na najwyższy wzrost inflacji w przeciągu 24 lat. Od 1998r. Teraz pytanie do administrator... Czy wogle zamierza cokolwiek odpowiedzieć ... Czy milczenie ma oznaczać bezradność... Czy może związki nie mają odwagi się odezwać ... Subiektywnie patrząc na to co się dzieje widzę tylko rozgoryczenie załogi i nic więcej ... przykro się to mówi ale tak jest . Miłego dnia.

Odpowiedź Administratora:

Nie bardzo wiem z czego ma wynikać to rozgoryczenie. To prawda, że inflacja z miesiąca na miesiąc rośnie, ale jakby się przyjrzeć tak skrupulatnie to za rok 2021 wyniosła 5,1%. W lutym pracownicy dostali 4% podwyżki i w Październiku kolejne 6%. W związku z rekordowo dobrym wynikiem w roku ubiegłym na dodatkowe premie (oczywiście odliczam te które były zwyczajowo), do pracowników trafiło ok. 2,5 mln. i nie mniej trafi w tym roku tytułem nagrody z "zysku". Uważam więc, że nie mamy się jako Związki Zawodowe czego wstydzić. Wracając do pytań, które wcześniej zostały zgłoszone to proszę jeszcze o trochę cierpliwości, ponieważ podczas spotkania w sprawie podwyżek październikowych uzgodniliśmy z Zarządem, że nie przyjdziemy po kolejne podwyżki w styczniu. Daliśmy sobie wstępnie czas do marca, gdzie będziemy już znać inflację za 2 miesiące i wyniki spółki za I kwartał. Myślę, że na dniach uzgodnimy też Socjal. Dotychczas mogło się zdarzyć, że na jakiś post nie było odpowiedzi, ale raczej na wszystkie odpowiadam. Pozdrawiam


   Data wpisu: 18.02.2022 r.   Autor: Bambo

Premie pomniejszone, grusza pomniejszona patrząc dwa lata wstecz, przerwa na śniadanie na piecowni to rzadkość , a jak już jest to jest wykorzystywana na porządki. Rekordowego zysku nikt na produkcji nie odczuwa, a związki informują tylko o tym że spotkanie się odbyło, a nie o żadnych ustaleniach posiadając tak potężną kartę przetargową jaką jest ten mityczny rekordowy zysk.


   Data wpisu: 16.02.2022 r.   Autor: Dziki

Od kiedy startuje wypłata wczasów pod gruszą ?? Za chwilkę mamy marzec a o podwyżkach dalej nic nie wiadomo ... Premie zostały pomniejszone a ceny rosną ... Oficjalny zysk wypracowany naszymi rękoma o którym się mówi ... (rekordowy) a ludzie z tych rekordów mają co ... nikt nawet nie przekazuje żadnych informacji co i jak się dzieje .... Po prostu ręce opadają ... Ale podpisy do rady to.wszyscy by chcieli... ehhhh


   Data wpisu: 01.02.2022 r.   Autor: Gał anonim

Prezes obiecał pieniążki po zamknięciu roku. Wiadomo kiedy zamknie rok?

Odpowiedź Administratora:

Pan Prezes dołożył milion złotych do nagrody rocznej i na tym poprzestał. Najprawdopodobniej pierwsze dodatkowe pieniążki będą w kwietniu.


   Data wpisu: 11.01.2022 r.   Autor: Anonim

Czy są już jakieś wstępne ustalenia co do premi w kwartale na nowy rok ? Jak ma się sprawa z podwyżkami? Ceny idą w górę nieustannie a tu cisza nikt nic nie mówi nic nie wiadomo ... Załoga coraz bardziej zirytowana brakiem jakichkolwiek informacji.

Odpowiedź Administratora:

w dniu 5 stycznia odbyło się spotkanie z Zarządem, na którym został podniesiony także temat premii. Jeżeli chodzi o podwyżki, to podczas ostatnich negocjacji wrześniowych ustalono, że wrócimy do rozmów na temat płac mając wynik za pierwszy kwartał oraz wiedzę o inflacji za rok 2021 i 2022. Zarząd zobowiązał się, że mając te informacje będzie reagował na bieżąco. W przypadku kiedy będą ustalenia co do premii, spraw socjalnych czy podwyżek, niezwłocznie będzie przekazana informacja.


   Data wpisu: 01.01.2022 r.   Autor: Anonim

Witam w jakim terminie są przewidywane nagrody roczne ?

Odpowiedź Administratora:

Termin wypłaty uzależniony jest od zatwierdzenia Sprawozdania Finansowego za rok 2021 przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Sprawozdanie powinno być zatwierdzone do końca czerwca. W przypadku kiedy sprawozdanie zostanie zatwierdzone wcześniej to wypłata nastąpi do 21 dni po tej dacie.


   Data wpisu: 30.12.2021 r.   Autor: Rumcajs

Inflacja szaleje .Ceny rosną .Była podwyżka ale w porównaniu do inflacji która podniosła koszty życia jest ona NIEZADAWALAJĄCA.2022 rok będzie rokiem górniczych strajków i protestów i protesty mogą się rozlać na większy obszar przemysłu. Mam nadzieję że nasze związki biorą całą sytuację z inflacją pod uwagę ?

Odpowiedź Administratora:

Oczywiście. Inflacja jest podstawowym miernikiem przy negocjacjach wynagrodzeń.


   Data wpisu: 23.12.2021 r.   Autor: Mikołaj

Święta już tuż tuż z tego względu chciałbym życzyć wszystkim nam pracownikom wesołych świąt , przedewszystkim zdrowych bo to w sumie najważniejsze. Spokojnych i ciepłych z bliskimi ,w rodzinnej atmosferze... W nowym roku jakiejś konkretnej podwyżki płac bo czasy są jakie są ... WESOŁYCH ŚWIĄT 🙂


   Data wpisu: 06.12.2021 r.   Autor: PytAcz

Kto pyta nie błądzi a wiec pytanie moje wybiegnie w niedaleką przyszłość i brzmi ono tak : Jak będzie naliczana nagroda roczna za ten udany rok , wiem że padnie odpowiedź że zgodnie z ustaleniami zawartymi w układzie zbiorowym ale, no właśnie ale - mijający pandemiczny rok zafundował nam niespodziewany precedens w postaci decyzji administracyjnych nakładanych na naszych pracowników przez Sanepid kierując ich na izolację bądź kwarantannę , a co za tym idzie rodzi się pewna niesprawiedliwość . O ile pracownicy administracyjni , powiedzmy "bezobjawowi" mogli wykonywać pracę zdalną nie tracąc na wynagrodzeniu i nagrodzie rocznej to produkcja już tej możliwości nie miała . Co na to Panowie związkowcy ???

Odpowiedź Administratora:

Jeżeli chodzi o pracę zdalną, to oczywiście te osoby skorzystały, ale musiały spełnić dwa warunki. Po pierwsze wnioskować o taką możliwość i po drugie uzyskać zgodę pracodawcy. Już nie wspomnę, że powinny mieć możliwość świadczenia pracy w sposób zdalny. Pytanie dzisiaj o zmiany w regulaminie "przyznawania i obliczania nagrody rocznej" jest spóźnione. Regulacje o których stanowi regulamin są załącznikiem do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, a każda zmiana wchodzi w życie po zarejestrowaniu przez Okręgowego Inspektora Pracy. Obecnie podstawą ustalenia indywidualnej nagrody rocznej jest uzyskane wynagrodzenie za okres przepracowany w roku za który jest nagroda. Wracając do kwarantanny to trudno jest mi sobie wyobrazić, że Spółka bada z jakiego powodu sanepid nałożył na pracownika kwarantannę. Czy miał kontakt z osobą zakażoną, czy może po udanych wakacjach np. w Egipcie.


   Data wpisu: 30.11.2021 r.   Autor: Gumiś

Witam!!! Kiedy i jaka kwota zostanie wypłacona jako premia śwjąteczna??

Odpowiedź Administratora:

Wstępnie wypłata 17 grudnia, po 2000 na pracownika.


   Data wpisu: 21.11.2021 r.   Autor: PytAcz

Mam dwa pytania . 1. Kiedy otrzymamy podwyżkę płac adekwatną do wyników finansowych firmy ? 2. Jakie działania ma zamiar podjąć kierownictwo odnośnie rozkwitającej pandemii a co za tym idzie czy zostaną podjęte jakieś kroki zabezpieczające odpowiedzialnych pracowników, czy będzie wolny dzień na trzecią dawkę .

Odpowiedź Administratora:

Odpowiadając na drugie pytanie: Zarządzenie Prezesa dawało uprawnienie do jednego dnia wolnego nawet jeżeli ktoś przyjmował dwie dawki. W związku z tym nie sądzę aby w związku z trzecią dawką coś się zmieniło, ale zapytam. Jeżeli chodzi o pytanie pierwsze to trudno jest przewidzieć jaki będzie wynik finansowy, ponieważ składa się na niego dużo zmiennych, głównie ciągle rosnąca cena węgla. Wysokość podwyżki w lutym czy we wrześniu może nie być adekwatna w grudniu. Na obecną chwilę staramy się reagować na bieżąco.


   Data wpisu: 04.11.2021 r.   Autor: Victor

Minęło już dwa tygodnie od umieszczenia na forum mojego pytania. Czy doczekam się odpowiedzi ?

Odpowiedź Administratora:

Odpowiadam. Jeżeli chodzi o wychodzenie z pracy to na czas pandemii obowiązuje Zarządzenie Prezesa Zarządu, które to daje delegację do decydowania o ewentualnym wcześniejszym wychodzeniu z pracy kierownikom komórek organizacyjnych. Wyjść przed czasem mogą tylko te osoby, które mają obowiązek w oparciu o instrukcję przyjąć stanowisko pracy od swojego zmiennika. Czyli zaczyna 5:45 a kończy 13:45. Obowiązujące przepisy nie regulują czasu dojścia do szatni czy czasu kąpieli, w związku z tym ciężko jest kierownikowi zaplanować każdemu swojemu pracownikowi komfort odosobnienia. Wydane Zarządzenie miało na celu ograniczać gromadzenie właśnie poprzez wychodzenie przez bramę w krótkich odstępach czasowych. Ktoś wychodzi pierwszy, a ktoś ostatni i trudno tu mówić o nierównym traktowaniu.


   Data wpisu: 04.11.2021 r.   Autor: X

Dziękuję za odpowiedź w sprawie urlopów zdrowotnych


   Data wpisu: 03.11.2021 r.   Autor: X

W sprawie urlopów zdrowotnych. Proszę o ustosunkowanie się do artykułu...... https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/platne-urlopy-dodatkowe-dla-pracownikow-zatrudnionych-w-niektorych-16793179.

Odpowiedź Administratora:

Jeżeli chodzi o przepisy na które się powołujesz, to dawno przeszły one do lamusa. W latach 80 obowiązywało rozporządzenie o urlopach zdrowotnych. Pracownicy oddziałów produkcyjnych Koksowni też korzystali z tych dodatkowych urlopów. W 1991 roku rozporządzenie zostało uchylone i na dzień dzisiejszy znam tylko kilka zakładów w Polsce, które utrzymały ten przywilej. Na Victorii niestety tylko pracownicy Piecowni mają uprawnienie po roku pracy do 6 dni.


   Data wpisu: 02.11.2021 r.   Autor: Dziki

Witam . Odnośnie galopującej inflacji ... Nie chcę być złowieszczy ale we wrześniu mieliśmy ją na poziomie 5,4% i przewidywania że do końca roku przekroczy 6% sprawdzają się niestety zbyt dobrze. Przed nami jeszcze 2 miesiące do końca roku i perspektywa dalszej rosnącej drożyzny . Fajnie ze strony zakładu o podjęciu kroków przesunięcia podwyżek na październik tego roku i innych dodatkowych (premi) . Lecz pamiętajmy ze w roku ubiegłym nie dostaliśmy nic a inflacja wyniosła 3,4 % więc co do pisanych przez administratora "Górek'' nie rozpędzał bym się . Co do sytuacji firmy ,jest ona na tyle dobra obecnie a jest wypracowana naszymi rękoma . Więc może świąteczną górkę ( premię ) można by było zwiększyć . Ale to już do przemyślenia zostawiam innym .


   Data wpisu: 31.10.2021 r.   Autor: Woodyga

Witam. Zarząd wspaniałomyślnie próbował w październiku zrekompensować załodze skutki inflacji która przekracza już 7 % a co z podwyżką płac , czy związki będą prowadzić działania w kierunku wzrostu płac ??

Odpowiedź Administratora:

Nie do końca wiem co autor miał na myśli, że Zarząd próbował zrekompensować? Ale mogę się odnieść co do podwyżek. Prowadzimy cały czas działania, żeby nadążyć za inflacją. Myślę, że w tym roku 10% wzrost wynagrodzenia zasadniczego dla każdego rekompensuje inflację, a wszystkie dodatkowe wypłaty potraktować można jako górkę. Można oczywiście krytykować, że to niewystarczające, ale jako związki zawodowe spotkaliśmy się z Zarządem w tym roku sześciokrotnie i zawsze kończyło się to porozumieniem. Zdawać musimy sobie sprawę, że zwiększona premia miesięczna, dodatkowe premie okolicznościowe czy premia kwartalna to też są pieniądze. Oczywiście, że jeżeli sytuacja się nie zmieni jeżeli chodzi o inflację i wyniki Spółki to będziemy reagować na bieżąco.


   Data wpisu: 26.10.2021 r.   Autor: X

Czy premia kwartalna należy się wszystkim pracownikom czy tylko WYBRANCOM? Na jakiej podstawie jedni maja a inni nie?


   Data wpisu: 22.10.2021 r.   Autor: X

Dot. Posiłków regeneracyjnych Kp. Art.232 Pracodawca w porozumieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi ustala, na jakich stanowiskach pracy pracownicy powinni otrzymywać posiłek profilaktyczny oraz zasady ich wydawania. Jeżeli u danego pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa, może on podjąć decyzję po uzyskaniu opinii przedstawicieli pracowników.

Odpowiedź Administratora:

Art. 232. [Obowiązek zapewnienia profilaktycznych posiłków i napojów] Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, nieodpłatnie, odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, rodzaje tych posiłków i napojów oraz wymagania, jakie powinny spełniać, a także przypadki i warunki ich wydawania. Zasady określa (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów oraz z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów) Oczywiście, że pracodawca ma obowiązek konsultacji wszystkiego co dotyczy grupowych spraw pracowników. Badania, które ma zamiar przeprowadzić Spółka mają wyeliminować ewentualne pytania dlaczego te stanowiska, a nie inne są szczególnie uciążliwe oraz podstawę do przydzielenia świadczeń objętych zwolnieniem podatkowym


   Data wpisu: 20.10.2021 r.   Autor: Victor

Chciałby poruszyć sprawę czasu wchodzenia z zakładu. Przed pandemią sprawa była jasna. Wychodziło się przez bramę o pełnych godzinach: 6.00, 14.00 i 22.00. Gdy zaczęła się pandemia koronawirusa i po ukazaniu się zarządzeń Pana Prezesa dotyczących zapobiegania epidemii na terenie W.Z.K "Victoria", mogliśmy wychodzić z zakładu zaraz po wykąpaniu się, aby nie gromadzić się na łaźni. Z czasem ten zwyczaj został zaniechany na oddziale Węglowni. Obecnie nie możemy wychodzić przed pełną godziną. Z obserwacji wynika, że nie dotyczy to pracowników innych oddziałów, którzy wychodzą przez bramę przed pełną godziną zaraz po wykąpaniu się. Obecnie gdy rozwija się czwarta fala, taka sytuacja jest dla mnie mało komfortowa, gdy wykąpie się i muszę czekać na łaźni 5 czy dziesięć minut na wyjście. Mam już prawie 60 lat i przebywanie na łaźni w środowisku sprzyjającym zarażeniu się dłużej niż jest to potrzebne zagraża mojemu zdrowiu i życiu. Na zakładzie powinny obowiązywać jednakowe zasady dla pracowników wszystkich oddziałów. Proszę o wyjaśnienie tej sprawy, a najlepiej oficjalnego stanowiska kierownictwa zakładu.


   Data wpisu: 18.10.2021 r.   Autor: X

Kiedy będą domowy w sprawie posiłków regeneracyjnych dla pracowników? W jakiej formie będą wydawane.

Odpowiedź Administratora:

obecnie dział BHP przygotowuje się do wyłonienia firmy, która przeprowadzi badania wydatków energetycznych na stanowiskach pracy. Jest to niezbędne do ustalenia uprawnionych do posiłków profilaktycznych. Ostatnie takie badania mamy z roku 2000 więc trzeba je uaktualnić.


   Data wpisu: 06.10.2021 r.   Autor: Werluk

Czy oprócz opłaty 15 zł. będzie jeszcze pobierany podatek od karnetów na basen?

Odpowiedź Administratora:

Nie. To jest całkowity koszt.


   Data wpisu: 04.10.2021 r.   Autor: Adam

A co z biletami do kina,,?

Odpowiedź Administratora:

Będą w październiku. Jestem w trakcie załatwiania.


   Data wpisu: 04.10.2021 r.   Autor: Pixel

Witam, kiedy będą dostępne karnety na basen?

Odpowiedź Administratora:

Karnety na basen dla członków związku są już dostępne. Odpłatność za karnet to 15 zł. płatne przy odbiorze. Wartość karnetu to 150 zł + 25% rabatu.


   Data wpisu: 04.10.2021 r.   Autor: administrator

Premia kwartalna jest premią dodatkową w pełni uznaniową. Przydzielana pula środków na komórki organizacyjne wg klucza ilość zatrudnionych razy kwota ok. 400 zł. Wypłacona będzie najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu października.


   Data wpisu: 02.10.2021 r.   Autor: Niecierpliwy Florek

Kiedy wypłacana będzie październikowa premia kwartalna? I jakie są zasady jej naliczania, czy jest to jakiś procent od zysku kwartalnego czy stała pula?


   Data wpisu: 21.09.2021 r.   Autor: Woodyga

Dzień dobry Czy pracodawca zamierza zorganizować szczepienia przeciw grypie ??

Odpowiedź Administratora:

Zwyczajowo szczepienia odbywają się w październiku. Jeżeli ktoś zgłosił przełożonemu w terminie wyznaczonym przez Pracodawcę chęć zaszczepienia to tylko musi czekać na termin.


   Data wpisu: 19.09.2021 r.   Autor: Victor

Z tego co mi wiadomo, to na dzień dzisiejszy nie ma żadnego "stanu epidemii" . Jeśli jednak takowy istnieje, to co on ma wspólnego z naszym świadczeniem socjalnym ?

Odpowiedź Administratora:

Od dwóch lat mamy ogłoszony w Polsce stan epidemii. 24.06.2020 r. weszła ustawą tarcza 4.0 która ogranicza zasilanie ZFŚS tym przedsiębiorstwom, które uzyskały pomoc publiczną. Uzgodnienia, które zostały wypracowane wynikają z możliwości jakie wymuszają przepisy.


   Data wpisu: 19.09.2021 r.   Autor: Victor

W komunikacie dotyczącym porozumienia z zarządem nie ma nic o gruszy w przyszłym roku. Czy coś na ten temat wiadomo ?

Odpowiedź Administratora:

Uzgodniliśmy, że jeżeli nie zostanie zniesiony "Stan Epidemii" to poziom świadczenia "wczasy pod gruszą" będzie na poziomie roku 2021.


   Data wpisu: 15.09.2021 r.   Autor: Parapet

Czy kwestia braku przerw na produkcji będzie jakoś rowiązana, czy może nikomu to nie przeszkadza i nie ma tematu?

Odpowiedź Administratora:

Proszę o informację na jakim oddziale i na której brygadzie ?


   Data wpisu: 10.09.2021 r.   Autor: Mariusz

Czy przeszeregowania też wynegocjowaliscie? Czy dalej pracownicy zatrudnieni " mniej więcej w tym samym czasie" z mniejszymi umiejętnościami będą mieli o 500zl więcej (4400-4900)?

Odpowiedź Administratora:

Tak. Ogólnie na wynagrodzenia w porównaniu do tego roku przeznaczyliśmy 8% tj.:( 6% - podwyżki, 1% premia, 1% przeszeregowania) Z tego co nas poinformował Zarząd wynikało, że jest we wrześniu kilkadziesiąt przeszeregowań z produkcji. Nie wiem czy wszystkich obejmą, ale skala jest bardzo duża.


   Data wpisu: 07.09.2021 r.   Autor: Woodyga

Dziku zwierzaku a może ja jestem koleżanką, Administratorze wiemy że akurat Ty nie musisz się kajać 😀


   Data wpisu: 07.09.2021 r.   Autor: Dziki

Do Wodyga》》》》》 Kolego nie trzeba być altruistą by spróbować być asertywnym , by mieć coś do powiedzenia i potrafić wykorzystać argumenty. Jeśli związki mają takowe a na pewno mają to powinny je wykorzystać właśnie teraz ... A są nimi np. Protokoły rozbieżności spotkań co prowadzi do sporu zbiorowego z pracodawcą , na skutek nie porozumienia się, można wykorzystać np. Możliwość referendum i sprawdzić nastroje ekipy . Jeśli ludzie opowiedzą się za stroną społeczną daje to wtedy możliwość do przeprowadzenia pogotowia strajkowego. Co w ostateczności prowadzi do .... reszty się każdy domyśli. Do niewolnika》》》》》 Jeśli strefa nas dogania z zarobkami a na koksowni zaczyna się tworzyć klimat strefy czas wyciągnąć wnioski .Na strefie np. W takiej Toyocie związki co roku potrafią wywalczyc podwyżkę to o co chodzi tu u nas ... ??? Może czas zasięgnąć języka że strefy jeśli tam mają jaja żeby się postawić...

Odpowiedź Administratora:

Witam czytelników Forum, czytając wasze przemyślenia nasuwa mi się stare powiedzenie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Jeżeli chodzi o znajomość narzędzi to oczywiście bardzo dobrze je znamy. Procedury o których piszecie trwają kilka miesięcy, a nam w tej sytuacji zależy na czasie. Rozpoczęły się dopiero negocjacje i nie widzę powodu wylewania na Związki kubła z pomyjami. Dajcie nam szansę, bo uważamy, że Zarząd nie ma argumentów do dziadowania.


   Data wpisu: 06.09.2021 r.   Autor: Woodyga

Pięknie to Niewolniku ująłeś , ale gdybyś porównał negocjacje do partii szachów to zauważyłbyś że Zarząd perfekcyjnie zaszachował stronę społeczną a wśród naszych przedstawicieli nie ma bohaterów a tym bardziej altruistów


   Data wpisu: 06.09.2021 r.   Autor: Niewolnik

Witam moje pytanie jest takie, kiedy wszystkie związki się wezmą za to do czego zostały stworzone? Jak można pisać że " czym sytuacja Firmy jest lepsza tym negocjacje są trudniejsze" jak nie teraz to k...kiedy !? Macie różne narzędzia do działania i wynegocjowania jak najlepszych warunków, czas uderzyć pięścią w stół i pokazać kto na kogo pracuje, a przewodniczący wszystkich związków powinni pierwsi wziąć flagę do ręki poprowadzić załogę pod biuro "PREZESA". Inflacja powinna być cyfrą początkową do podwyżek plus parę procent do tego by godnie żyć, pracujemy w tym momencie praktycznie bez przerwy....ludzi brak...tną zatrudnienia i nie ma kim robić...a strefa dogania nas jak już nie dogoniła z zarobkami. Jak poprzedni rok był słabszy ze sprzedażą to potrafili zabrać cześć premii i zmniejszyć dodatki gdzie produkcja szła normalnie... lecz jak jest lepiej to już nie działa w drugą stronę??? Przewodniczący przestań w końcu się układać i przybijać piątki z prezesem tylko walcz z innymi o nas!!! Ostatnie pytanie, kiedy się obudzicie?


   Data wpisu: 03.09.2021 r.   Autor: Werluk

Witam. Czy będą karnety na basen w tym roku?

Odpowiedź Administratora:

Tak planujemy w październiku uruchomić basen i kino. Jedyną przeszkodą może być wprowadzony kolejny Lock Down.


   Data wpisu: 01.09.2021 r.   Autor: Dziki

Witam. Ciekawi mnie co będzie zrobione odnośnie płac ,,podwyżek,, w tym roku... Na wstępie chciał bym was uświadomić, że inflacja obecnie doszła do poziomu 5,4% . Lecz zapewne o tym wiecie ;-) ( z analiz wynikia, że do końca roku przekroczy 6% ) Więc walka o tak zwane podwyżki inflacyjne powinna być ujęta brakiem podwyżki w ostatnim roku gdzie inflacja była na poziomie 3,4% . Podsumowując zarabiamy o około 10% mniej co do roku 2019. Poza tym nastroje ekip pracujących na produkcji są złe powiedział bym nawet ,bardzo złe . Dużo świeżo przyjętych pracowników odchodzi w poszukiwaniu lepiej płatnej nie tak ciężkiej pracy. Duża liczba osób przebywających na L4 . To wszystko wpływa na morale załogi . Które obecnie sięgają już chyba dna . Poza tym wieczna walka o jakiekolwiek wolne z przełożonymi i brak jasnych odpowiedzi , nic nie można zaplanować. Mistrzowie też w czarnej ,,D'' bo masa ludzi na L4 i tak się koło zamyka. Więc pertraktacje (strzelam teraz ) o 10% gdzie trzeba zejść bo wiadomo tyle się nie ugra to zdecydowanie za mało żeby podnieść morale załogi. Pozdrawiam Dzik


   Data wpisu: 01.09.2021 r.   Autor: administrator

na dniach spotykają się Związki z Zarządem, a głównym tematem będą sprawy płacowe w bieżącym roku. Niezależnie od tego zgodnie z postanowieniami Układu Zbiorowego do końca października strony prowadzą negocjacje na temat wzrostu wynagrodzeń w kolejnym roku.


   Data wpisu: 31.08.2021 r.   Autor: piecuch

zamierzacie coś robić z tymi płacami, bo na razie tylko obiecujecie?


   Data wpisu: 27.08.2021 r.   Autor: Las Palmas

Jaka jest aktualna kwota odprawy emerytalnej?

Odpowiedź Administratora:

Kwotę odprawy emerytalnej można obliczyć sobie samemu korzystając z „Kalkulatora odprawy emerytalnej” umieszczonego na naszej stronie internetowej. W kalkulatorze wystarczy wybrać staż pracy a następnie kliknąć w czerwony przycisk z napisem „Oblicz” i zobaczymy wtedy kwotę naszej odprawy emerytalnej podaną w wartościach brutto i netto. Kalkulator jest widoczny w górnej części strony.


   Data wpisu: 27.08.2021 r.   Autor: Młody pracownik

Czy w przyszłym roku można liczyć na to, że wczasy pod gruszą wrócą do poziomu, który mieliśmy przez ostatnie lata?

Odpowiedź Administratora:

Zrobimy wszystko, żeby tak było, jest jednak zawsze jakieś ale. Zgodnie z polityką TFS w 2022 można się spodziewać zasilenia z podziału zysku, ale nadal będzie nam brakować ok. 1 mln. żeby wrócić do poziomu z lat 2016-2020.